XII Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu „Energooszczędność w oświetleniu” n.t. TECHNIKA ŚWIETLNA 2024

XII Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu

„Energooszczędność w oświetleniu”

n.t.

TECHNIKA ŚWIETLNA 2024

Patronat medialny:

Wiadomości Elektrotechniczne, SPEKTRUM, INPE

Termin i miejsce Konferencji:

23 kwietnia 2024 r. w godzinach 10.30÷14.30 na terenach MTP, pawilon 7, podczas

Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER

Program konferencji:

10.00   Otwarcie sekretariatu konferencji, rejestracja uczestników

10.30   Otwarcie konferencji – Prezes Oddziału Poznańskiego SEP

10.40   Zanieczyszczenie światłem i jego negatywne skutki dla człowieka i środowiska

– Małgorzata Zalesińska (Politechnika  Poznańska)

11.00   Wpływ modernizacji oświetlenia zewnętrznego na potencjalny wzrost jasności nocnego nieba

– Przemysław Tabaka (Politechnika Łódzka), Sylwester Kołomański (Uniwersytet Wrocławski)

11.40   Czy energooszczędne oświetlenie jest bezpieczne dla funkcjonowania zegara biologicznego człowieka

– Przemysław Tabaka (Politechnika Łódzka), Krystyna Skwarło-Sońta (Uniwersytet Warszawski)

12.10   Systemy awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego w praktyce

–  Sandra Wegner (TM TECHNOLOGIE Sp. z o.o.)

12.40 ÷ 13.00 P r z e r w a

13.00   Wytyczne Ministerstwa Infrastruktury dotyczące oświetlenia dróg

– Krzysztof Wandachowicz (Politechnika Poznańska)

13.30    Dobre i złe praktyki rozwiązań dla oświetlenia drogowego w kontekście programu
             „Rozświetlamy Polskę”

– Marcin Bocheński (Signify Poland Sp. z o.o.)

14.00    Pomiar współrzędnych kolorymetrycznych oraz równomierności barw
             z wykorzystaniem połączenia  matrycowego miernika luminancji z punktem
             pomiaru widma

– Marcin Palko (GL Optic Polska Sp. z o.o.)

14.30  Zakończenie konferencji

Informacje dla uczestników Konferencji:

Udział w konferencji i wstęp na Targi w dniu konferencji jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji do dnia 17 kwietnia 2024 r. na stronie: Rejestracja zakończona!

Zgłoszenia przyjmowane będą do wyczerpania limitu miejsc według kolejności ich wpływu. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail przesłana zostanie jednorazowa karta wejścia na tereny MTP w wersji elektronicznej.

Oddział Poznański SEP zaprasza również do odwiedzenia stoiska informacyjno-wystawowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich podczas Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER w dniach 23÷25 kwietnia 2024 r. w pawilonie 8A.