KONFERENCJE NAUKOWO-TECHNICZNE ODDZIAŁU POZNAŃSKIEGO SEP PODCZAS TARGÓW EXPOPOWER 2023

Oddział Poznański Stowarzyszenia Elektryków Polskich im. prof. Józefa Węglarza był tradycyjnie głównym organizatorem dwóch konferencji naukowo-technicznych podczas Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER w Poznaniu:

• w dniu 16 maja 2023 r. TECHNIKA ŚWIETLNA 2023;
  • w dniu 17 maja 2023 r. STACJE ELEKTROENERGETYCZNE 2023.

Współorganizatorami obu konferencji była Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Konferencje odbywały się pod patronatem medialnym Wiadomości Elektrotechnicznych, SPEKTRUM – Biuletynu Organizacyjnego i Naukowo-Technicznego SEP oraz INPE – Miesięcznika Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

TECHNIKA ŚWIETLNA 2023

W dniu 16 maja 2023 r. w pawilonie 7, sale 1A i 1B Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się XI Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu  „Energooszczędność w oświetleniu” n.t. TECHNIKA ŚWIETLNA 2023 pod patronatem Polskiego Komitetu Oświetleniowego SEP. Na dwóch sesjach plenarnych przedstawiono 7 referatów: jeden uczelniany z Politechniki Poznańskiej oraz sześć firmowych – GL Optic Polska, LUG Light Factory, Schréder Polska, TM TECHNOLOGIE, TheusLED „TNC INVESTMENTS”, Finder Polska.

Prezentowane podczas konferencji referaty zostały wydane drukiem w postaci oddzielnego wydawnictwa opatrzonego numerem ISBN 978-83-967134-0-7. W konferencji uczestniczyło blisko 80 osób z terenu całego kraju. Na zakończenie konferencji wszyscy uczestnicy otrzymali stosowne zaświadczenie OP SEP i WOIIB o udziale w konferencji.

STACJE ELEKTROENERGETYCZNE 2023.

W dniu 17  maja 2023 r. w pawilonie 7, sale 1A i 1B Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się XVIII Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu „Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia” n.t. STACJE ELEKTROENERGETYCZNE 2023. Na dwóch sesjach plenarnych przedstawiono 7 referatów: dwa uczelniane z Politechnik Wrocławskiej i Poznańskiej oraz pięć firmowych – ELEKTROMONTAŻ-POZNAŃ, Elektrometal Energetyka, DEHN Polska, ASTAT, STRUNOBET-Migacz wspólnie z TD Energo.

Prezentowane podczas konferencji referaty zostały wydane drukiem w postaci oddzielnego wydawnictwa opatrzonego numerem ISBN 978-83-967134-1-4. W konferencji uczestniczyło ponad 120 osób z terenu całego kraju. Na zakończenie konferencji wszyscy uczestnicy otrzymali stosowne zaświadczenie OP SEP i WOIIB o udziale w konferencji.

STOISKO INFORMACYJNO-WYSTAWOWE

Tradycyjnie Oddział Poznański SEP zorganizował w dniach 16 ÷ 18 maja 2023 r. podczas Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER stoisko wystawowe w pawilonie 7. Na stoisku czynny był punkt konsultacyjny obsługiwany przez przedstawicieli Ośrodka Rzeczoznawstwa OP SEP, wykładowców Ośrodka Szkoleniowego OP SEP i Akademickiego Koła SEP Oddziału Poznańskiego SEP. Ponadto na terenie stoiska swoje wyroby oraz materiały informacyjne prezentowała firma FINDER Polska – Poznań.

Opracował: Ryszard Niewiedział - Wiceprezes OP SEP

Zdjęcia: Jakub Głuchowski - OP SEP