Spotkanie Noworoczne Oddziału Poznańskiego SEP im. prof. Józefa Węglarza

Dnia 25 stycznia 2023 roku w Garden City na terenie MTP sala Saffron w Poznaniu odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie działaczy i sympatyków Oddziału Poznańskiego SEP im. Prof. Józefa Węglarza. Uczestników spotkania – w liczbie blisko 100 osób – powitała Prezes Oddziału Poznańskiego SEP Aleksandra Rakowska. Spośród przybyłych Gości wymieniła m.in.: Prezesa SEP prof. Politechniki Bydgoskiej Sławomira Cieślika, prof. dr hab. inż. Andrzeja Demenko – zastępcę przewodniczącego Komitetu Elektrotechniki PAN i przewodniczącego Komisji Nauk Elektrycznych Oddziału Poznańskiego PAN, Dziekana Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Poznańskiej – prof. dr hab. inż. Zbigniewa Nadolnego, Dziekana Wydziału Energetyki Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich w Koninie – dr hab. inż. Ryszarda Baturę, dr hab. inż. Pawła Idziaka – przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej Oddział w Poznaniu, Członka Honorowego SEP Kolegę Kazimierza Pawlickiego – Przewodniczącego FSNT NOT Rada w Poznaniu, Członków Honorowych SEP i Zasłużonych Seniorów SEP z Oddziału Poznańskiego, Kapelana Elektryków i Ciepłowników w Poznaniu – Księdza Kanonika Piotra Pieca, Prezesów, Dyrektorów i przedstawicieli Firm współpracujących z Poznańskim Oddziałem SEP, a także przybyłych członków i sympatyków SEP.

Następnie w krótkim wystąpieniu Prezes Aleksandra Rakowska wspomniała zmarłych Kolegów – chwilą ciszy uczczono pamięć Tych, który odeszli w minionym roku – a byli to: Kolega Wojciech Maliński z Koła SEP nr 9, Koleżanka Grażyna Bogacka oraz Koledzy Jan Mieczysław Kowalak i Andrzej Hołenko z Koła SEP nr 10, Kolega Ryszard Pecyna z Koła nr 21, Kolega Rafał Kłaczyński z Koła SEP nr 31, Kolega Tadeusz Janowski   z Koła SEP nr 36, Kolega Andrzej Borecki z Koła SEP nr 63. W dalszej części swego wystąpienia Koleżanka Prezes przedstawiła krótką informację o działalności i osiągnięciach Oddziału w roku 2022.

Spotkanie noworoczne było także okazją do wręczenia wnioskowanych przez Zarząd OP SEP medali i odznaczeń zasłużonym członkom Stowarzyszenia. Medale 100-lecia SEP otrzymali członkowie OP SEP: Andrzej Demenko, Zbigniew Kierzkowski, Jacek Kurka, Marek Zajączek. Medale 100-lecia SEP wręczono także przedstawicielom firm współpracujących z OP SEP: ENERGOPROJEKT Poznań S.A. i STRUNOBET MIGACZ Sp. z o.o. Medale im. Prof. Jozefa Węglarza otrzymali członkowie OP SEP: Stanisław Duchowski, Janusz Durowicz, Maciej Florek, Jakub Głuchowski, Agnieszka Pawlicka, Janusz Szymański, Małgorzata Wieczorek oraz Karol Strojwąs z Oddziału Kaliskiego SEP. Srebrną Odznaki Honorową NOT otrzymał Łukasz Gorgolewski.

W kolejnym punkcie programu spotkania głos zabrał Prezes SEP Sławomir Cieślik, który pogratulował Oddziałowi Poznańskiemu osiągnięć w minionym roku oraz życzył wszystkim zebranym pomyślności i dalszych sukcesów w pracy stowarzyszeniowej. Następnie głos zabrał Zasłużony Senior SEP Kolega Zbigniew Kierzkowski, który przypomniał o sześćdziesiątej rocznicy informatyki w Polsce i trzech dwudziestoletnich etapach jej rozwoju.

Na zakończenie części oficjalnej głos zabrała Prezes OP SEP Aleksandra Rakowska, która wzniosła Toast Noworoczny i zaprosiła zebranych na część gastronomiczną spotkania koleżeńskiego.

Otwarcie spotkania przez Prezesa Oddziału Poznańskiego SEP Koleżankę Aleksandrę Rakowską

Wyróżnieni Medalem im. Prof. Józefa Węglarza

Wystąpienie Prezesa SEP Kolegi Sławomira Cieślika